Де і як взяти кредит, коли ви в чорному списку?
При прийнятті рішення про видачу кредиту будь-які фінансові організації спочатку перевіряють кредитний рейтинг клієнтів. Така операція спрямована на те, щоб упевнитися, що людина зможе віддати кошти, а гроші повернуться кредитору. Коли кредитна історія зіпсована, це одразу позначається на рейтингу, а несумлінні платники потрапляють до так званого blacklist. Банківські установи зазвичай не видають кредит з чорним списком, проте навіть у такій ситуації є можливість взяти позику. Як це працює та куди звертатися – розглянемо докладніше у статті.
Що таке чорний список?
Так називається закритий від загального доступу документ, яким користуються банківські установи та інші фінансові організації під час перевірки потенційних клієнтів. До нього потрапляють позичальники, котрі порушили умови кредитного договору, наприклад, вчасно не закрили заборгованість перед банком. Чим більше таких порушень, тим нижчий рейтинг, відповідно, тим менше шансів отримати кредит для тих, хто в чорному списку.
Перелічимо основні причини, з яких людина може опинитися у blacklist:
- велика заборгованість (мається на увазі перед будь-якою фінансовою установою – приватною чи державною);
- спроби шахрайства (наприклад, пред’явлення чужих документів);
- надання недостовірних чи неповних даних тощо.
Кредитний рейтинг загалом та чорний список збираються різними агентствами, найбільшим та найдетальнішим є Українське бюро кредитних історій. Ним та іншими аналогічними ресурсами користуються банківські установи, мікрофінансові організації під час першої взаємодії з новим клієнтом, а інформація звідти виступає одним з головних чинників для прийняття рішення про видачу коштів. Власну кредитну історію можна перевірити самостійно, подавши відповідний запит до бюро. Зверніть увагу: отримати інформацію можна лише про себе, про інших людей – ні, проте доступ до даних про будь-якого позичальника є у всіх фінансових установ.
Як покращити кредитну історію?
Зазвичай кредит з чорним списком банками не схвалюється, оскільки вже є підтверджений факт порушення договорів у минулому, а кредитори не хочуть ризикувати власними коштами. Проте погана кредитна історія – не вирок, її завжди можна покращити та повністю виправити. Ось кілька прикладів, як це можна зробити:
- почати закривати заборгованість – сплатити кошти хоча б частково;
- домовитися з кредитором про реструктуризацію або рефінансування боргу – у першому випадку змінюються терміни виплат, у другому фінансова установа надає новий кредит на погашення попереднього;
- звернутися до мікрофінансових організацій (МФО) – у таких установах умови значно лояльніші, ніж у банках.
Як оформити кредит, якщо ви в чорному списку?
У МФО Monto можна отримати кредит з чорним списком або з відкритою заборгованістю. Ми аналізуємо не лише кредитну історію, а й безліч додаткових чинників під час прийняття рішення, тому у більшості випадків схвалюємо заявки, навіть якщо у позичальника були проблеми з погашенням заборгованості у минулому або його занесли до black list.
Щоб взяти кредит із чорним списком без відмови, необхідно всього декілька хвилин вашого часу. Заздалегідь підготуйте документи (паспорт та ідентифікаційний код), пристрій з підключенням до інтернету та телефон з актуальним номером. Також у вас має бути власна банківська картка – саме туди надійдуть кошти після схвалення заявки. Звертаємо увагу: картка повинна бути видана на ваше ім’я, в протилежному випадку нам доведеться вам відмовити.
Подати заявку можна онлайн у кілька кліків. Оберіть потрібну суму (до 3000 гривень для нових клієнтів), термін кредитування (5-20 днів, якщо звертаєтеся вперше), введіть особисті дані та додайте картку. Вже за декілька хвилин позику буде схвалено. Розгляд заявок відбувається автоматично, тому звернутися до нас можна будь-коли, навіть вночі.
Переваги роботи з МФО Monto
Ось декілька причин, з яких варто співпрацювати з нами:
- можливість отримати кредит із чорним списком – ми розуміємо, що бувають складні ситуації, тому звертаємо увагу не лише не минулі чи поточні проблеми з виплатами;
- оперативне прийняття рішення – від подачі заявки до надходження коштів минає до 15 хвилин, на практиці все відбувається ще швидше;
- порівняно низька відсоткова ставка – для нових клієнтів вона складає 1%, для постійних є знижки;
- можливість продовження терміну кредитування – до 20 та 30 днів для нових та постійних клієнтів відповідно.
Наостанок зауважимо, що повна відсутність кредитної історії – майже така ж кепська справа, як і чорний список для банківських установ, оскільки вони не знають, чи надійний ви клієнт. Якщо ви збираєтеся у майбутньому брати великий кредит від банку, варто заздалегідь попіклуватися про гарну кредитну історію – створити її можна, беручи та вчасно віддаючи позики у МФО.